Return Loss meten met een OTDR

Lees in dit kennisdocument alles over OTDR beoordeling van reflecties in single mode glasvezels

Optical Time Domain Reflectometers (OTDR’s) worden in het algemeen gebruikt voor het meten aan glasvezels bij aanleg, bij onderhoud en bij storingen. Een OTDR bepaalt de grootte en afstand van karakteristieke punten in de glasvezelverbinding zoals breuk, fusielassen en connectoren.

Return Loss beoordelen met een OTDR in single mode glasvezels

Een OTDR meting wordt beïnvloed door diverse optische eigenschappen van glas en lucht. Verschillen in brekingsindex leiden tot reflecties bij connectoren en open einden.

Reflectieve events in een OTDR trace

In dit document wordt beschreven op welke wijze een OTDR meet en hoe de vorm van reflectieve events in een OTDR trace ontstaat. Er worden praktische voorbeelden gegeven van meetwaarden en richtlijnen die gehanteerd kunnen worden om reflectieve events op een juiste wijze te beoordelen.

Het kennisdocument bevat de volgende onderdelen

- OTDR Meetmethode
- Reflectie & Reflectantie
- Optical return loss, Systeem return loss en Component return loss
- SC/APC 8° connector en de detailspecificatie volgens IEC 60874-14-9 
- De meetopstelling voor de OTDR methode
- Het meetresultaat van de Retun Loss OTDR meting en de beoordeling ervan
- Berekeningen en praktische voorbeelden zoals:

  • Meetresultaat waarbij de Return Loss in de PoP hoger is dan bij de huisaansluiting
  • Meetresultaat waarbij de Return Loss hoger is bij de huisaansluiting dan in de PoP
  • Meetfout in de reflectiepiekhoogte indien RLhuisaansluiting > RLPoP

Wilt u meer weten over het correct meten van Return Loss met een OTDR in single mode glasvezel? Download dan gratis aan de rechterzijde ons gedetailleerde kennisdocument! 

Welkom bij Simac

Mijn naam is Stephan Peute en ik ben manager engineering, design & consultancy. Ik ben bekend met deze technologie en help u graag op weg!

Mijn naam is Stephan Peute en ik ben manager engineering, design & consultancy. Ik ben bekend met deze technologie en help u graag op weg!

Stel uw vraag
Vul hier uw email adres in en ontvang het kennisdocument Return Loss meten met een OTDR gratis!

Wij verwerken uw persoonsgegevens conform ons privacybeleid. Wij zijn wettelijk verplicht om uw toestemming te vragen voor het opslaan en verwerken van uw contactgegevens. Daarom vragen wij hieronder uw akkoord.